Pierścionki zaręczynowe

Idealny pierścionek zaręczynowy

 

Chcąc wybrać idealny pierścionek zaręczynowy konieczne jest podjęcie kilku decyzji,
m.in. dotyczących koloru złota, fasonu, rozmiaru, a także rodzaju kamienia.
Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, dzięki któremu wybór pierścionka stanie się czystą przejmnością.

 

 

Kolor złota

Należy zwrócić uwagę, jaki kolor biżuterii nosi na co dzień przyszła narzeczona.
Jeżeli Pani wybiera srebro - sugerujemy, aby pierścionek był wykonany w białym złocie,
tak by współgrał z resztą biżuterii. 
Jeśli jednak jest miłośniczką złotej biżuterii, bez wahania można wybrać pierścionek z żółtego złota. 
Pierścionki z dwukolorowego złota polecamy Paniom bez sprecyzowanych preferencji, co do koloru biżuterii.

 Delikatny pierścionek zaręczynowy z brylantem - romantyczny styl od GESELLE JubilerOryginalny pierścionek zaręczynowy z brylantem w nowoczesnym stylu - tylko od GESELLE JubilerSubtelny pierścionek zaręczynowy z brylantem z kolekcji GESELLE Jubiler

 

 

Fason pierścionka

Przy wyborze fasonu należy zwrócić uwagę na styl biżuterii noszonej przez Panią. W przypadku delikatnej i drobnej, sugerujemy elegancki i dyskretny wzór pierścionka. Klasyczny pierścionek zaręczynowy z centralnie umiejscowionym brylantem w oprawie szatonowej (cztery bądź sześć krap, potocznie zwanych łapkami), to idealny wybór, który sprawdza się za każdym razem. W tym fasonie brylant najpiękniej załamuje światło, sprawiając, że jego blask jest idealny. Wybierając klasyczny wzór można mieć pewność, że wręczany pierścionek spodoba się wybrance.
Dla Pań lubiących większą i bardziej ozdobną biżuterię, dobrym wyborem będzie pierścionek posiadający oryginalne, odważne kształty. Może to być fason z jednym kamieniem i fantazyjną szyną lub model wielokamieniowy. Odpowiednie będą również wzory z kolorowymi kamieniami szlachetnymi w otoczeniu brylantów.

Subtelny pierścionek 14K z brylantemNietypowy dwukolorowy pieścionek z brylantemFantastyczny pierścionek z białego złota ze szmaragdem

 

Rozmiar pierścionka

Jeżeli istnieje taka możliwość, należy dokładnie zmierzyć rozmiar pierścionka noszonego przez przyszłą narzeczoną. Najprecyzyjniej jest zmierzyć średnicę wewnętrzną pierścionka (proszę zwrócić uwagę, by jego szerokość była zbliżona do tego, który będzie wybrany) za pomocą suwmiarki lub innego narzędzia.
Jeśli wyrób nie jest idealnie okrągły, pomiaru należy dokonać w kilku miejscach. W sytuacji idealnej do salonu należy przynieść pierścionek należący do Pani, w celu dokładnego pobrania miary.

 

Rodzaje kamieni

 

Szafir

To kamień naturalny należący do grupy korundu. Pod pojęciem szafiru rozumie się wszystkie korundy, oprócz czerwonego. Substancją nadającą kamieniom odcień niebieskiego jest żelazo i tytan. Najbardziej pożądane są szafiry w kolorze bławatka pochodzące z Tajlandii, Birmy i Kaszmiru.

 

*Walory estetyczne

Szafirowy pierścionek pięknie komponuje się z blond włosami i jasną cerą. Natomiast pani o rudych włosach będzie wyglądać szlachetnie i elegancko, otoczona biżuterią z szafirów. 

 

*Energia

Szafir ma właściwości duchowe, sprzyja wartościom moralnym i umacnia miłość. Polecany jest kobietom, które są żądne wiedzy, lubią uczyć się nowych rzeczy i są ciekawe świata. Szafir pomaga skoncentrować myśli, wspomaga kreatywne myślenie i pamięć. Otwiera umysł na nowe doświadczenia.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota z szafirem i brylantami od GESELLE Jubiler

Rubin

To odmiana korundu w odcieniach czerwonego. Swoją barwę zawdzięcza zawartości chromu. Rubin (obok szafiru) jest najtwardszym minerałem, tuż po diamencie. Największą wartość mają rubiny czerwone z domieszką odcienia niebieskiego - najczęściej spotykane w Birmie. Pozostałe rubiny wydobywane są w Tajlandii, Tanzanii, Afganistanie i na Sri Lance.

 

*Walory estetyczne

Kolor czerwony pięknie prezentuje się u Pań, które mają blond włosy i jasną lub delikatnie brzoskwiniową cerę. Rubinowy fantastycznie wkomponuje się także do codziennych stylizacji kobiet o rudych lub miedzianych włosach. Czerwona biżuteria subtelnie podkreśli ich kolor oczu.

 

*Energia

Rubin przywraca chęć do życia, dodaje energii i dynamizmu, sprawia, że osoby przygaszone i zrezygnowane zaczynają optymistycznie patrzeć w przyszłość. Panie, które mają potencjał, ale brakuje im czasem pewności siebie powinny nosić rubiny. Rubiny dobrze wpływają na osoby o niskim ciśnieniu i po przebytych ciężkich chorobach. Wspomagają szybką regenerację.

Pierścionek z żółtego złota z owalnym rubinem naturalnym i brylantami od GESELLE Jubiler

Topaz

To minerał pochodzący z grupy krzemianów. Topaz występuje w bogatej kolorystyce: błękicie, niebiesko-zielonym przez pomarańcz, róż i odcienie fioletu. Głównym miejscem wydobywania topazu jest Brazylia.

 

*Walory estetyczne

Przepięknie prezentuje się u blondynek, szatynek i brunetek o brzoskwiniowej i śniadej cerze.

 

*Energia

Topaz blue to kamień idealny dla delikatnych i jednocześnie nowoczesnych kobiet. Dodaje energii, a dodatkowo opóźnia procesy starzenia i sprzyja długowieczności. Topaz wspomaga szybkie zasypianie i zapewnia długi, zdrowy sen. Jeśli wybranka twojego serca jest typem marzycielki to topaz pomoże jej wdrażać marzenia w życie.

 

 

Pierścionek zaręczynowy z topazem blue i brylantami od GESELLE Jubiler

 

Tanzanit

Jest jednym z najrzadziej występujących kamieni szlachetnych. Posiada niepowtarzalną niebiesko-fioletowa barwę. Wydobywany jest tylko w jednym miejscu na świecie, w południowej Tanzanii. Wielką sławę zyskał dzięki biżuterii noszonej przez Elizabeth Taylor.

 

*Walory estetyczne

Fioletowy kolor świetnie uzupełni kreacje kobiet o rudych, rudoblond albo kasztanowych włosach i jasnej cerze.

 

* Energia

Tanzanit jest wskazany dla kobiet, które potrzebują energii, radości oraz uwolnienia od zmartwień. Pani, której spodoba się ten pierścionek, lubi wyróżniać się z tłumu i jest pewną siebie indywidualistką. Obecnie jest on jednym z najrzadziej występujących kamieni naturalnych. Eksperci twierdzą, że za 15 lat jego złoża się wyczerpią.

 

Bogato zdobiony pierścionek zaręczynowy z żółego złota z tanzanitem i brylantami od GESELLE Jubiler

Ametyst

To odmiana kwarcu mlecznego o szklistym połysku. Ametyst może posiadać różne odcienie fioletu, począwszy od jasnego aż po purpurowy. Miejsce jego występowania to przede wszystkim Brazylia, Urugwaj i Iran.

 

*Walory estetyczne

Fioletowy kolor najbardziej pasuje brunetkom o ciemnobrązowych lub ciemnoniebieskich oczach o jasnej lub ziemistej cerze.

 

 * Energia

 

Idealny dla kobiet, które mają stresującą pracę i dużo na głowie. Ametyst łagodzi stres, przynosząc spokój i uwolnienie od negatywnych myśli. Pomaga radzić sobie z emocjami, wzmaga cierpliwość, uwalnia od codziennego zmęczenia i problemów, jest gorącą kąpielą dla umysłu po dniu ciężkiej pracy.

Pierścionek zaręczynowy z żółego złota z ametystem i brylantami od GESELLE Jubiler

Rodolit

To kamień szlachetny należący do grupy krzemianów. Posiada ciemnoróżową barwę i szklisty połysk. 

Pierścionek zaręczynowy z białego złota z lśniącym rodolitem i brylantami od GESELLE Jubiler

Szmaragd

To minerał z odmiany berylu. Zazwyczaj charakteryzuje się niezwykle intensywną zieloną barwą.

 

* Walory estetyczne

Zielony kolor idealnie pasuje kobietom o rudych włosach oraz blondynkom ze złotymi refleksami, o jasnej lub brzoskwiniowej cerze.

 

* Energia

Szmaragd nazywany jest kamieniem ,,Szczęśliwej miłości” - doskonały wybór na zaręczyny, ponieważ cementuje miłość. Wzmacnia serce i pomaga leczyć choroby oczu. Idealny dla kobiet, które często są rozdrażnione. Przyniesie im ukojenie i wprowadzi harmonię. Pomoże w utrzymywaniu dobrych relacji z przyjaciółmi i partnerem.   

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota ze szmaragdem i brylantami od GESELLE Jubiler

 

Akwamaryn

To minerał z odmiany berylu, występuje w rożnych odcieniach niebieskiego. Jego nazwa wywodzi się od określenia wody morskiej. 

 

Perła

 

Perła to jeden z kamieni szlachetnych pasujący nie tylko młodej dziewczynie, ale także dojrzałej kobiecie. Powstają one dzięki małżom, kiedy to do ich wnętrza dostaje się ciało obce, np. pasożyt czy kawałek muszli. Wówczas mięczak, aby usunąć drażniący ją obiekt zaczyna produkować masę perłową - w ten sposób powstaje perła.

W przypadku pereł powstających w warunkach hodowlanych zasada ich powstawania jest tak sama, natomiast kawałek muszki zastępowany jest specjalnym jądrem.

Obecnie, wszystkie perły na świecie są hodowlane, naturalne perły natomiast można spotkać w muzeach czy na aukcjach.

 

* Walory estetyczne

Najbardziej pożądana jest klasyczna, okrągła perła w odcieniu bieli.

Popularne są również perły w kolorach: brzoskwiniowym, różowym, kremowym, a nawet ciemnofioletowym. Idealnie pasują do każdego typu urody oraz do kobiet w każdym wieku.

 

* Energia

Perła utożsamiana jest z energią wodną, a także z kobietą (szczególnie spodziewającą się dziecka)

Pomaga ona zwiększyć poczucie własnej wartości, poczuć się bardziej kobieco i docenić życie.

Perły symbolizują również szczerość, niewinność i mądrość.

Pierścionek z perłą

Cytryn

 

Cytryn jest odmianą kwarcu. Występuje rzadko, jego nazwa pochodzi od starofrancuskiego słowa „citrin”, oznaczającego żółty.

 

* Walory estetyczne

Żółty kolor idealnie pasował będzie kobiecie o ciemnej karnacji i włosach, tworząc piękny kontrast, ale równie dobrze będzie się w nim czuła rudowłosa piękność.

 

* Energia

Cytryn uważany jest za kamień szczęścia, radości i optymizmu -wzmaga pozytywną energię oraz otwiera umysł na nowe rozwiązania i pomysły.

Pierścionek z białego złota z cytrynem i brylantami od GESELLE Jubiler

Granat

Należy do grupy krzemianów. Nazwa kamienia pochodzi od nazwy owocu granatu, ze względu na charakterystyczny, czerwono-bordowy kolor. 

Kiedy pierścionek zostanie już wybrany pozostaje jeszcze kwestia odpowiedzi na pytanie: na której dłoni i na którym placu przyszłej narzeczonej powinien znaleźć się pierścionek zaręczynowy? Odpowiedź jest nieoczywista, ponieważ zależy to m.in. od miejsca zamieszkania pary. W Polsce przyjęto, iż pierścionek zaręczynowy wkłada się na serdeczny palec prawej dłoni, natomiast w dniu ślubu przekłada się go na lewą dłoń, a jego miejsce zajmuje obrączka.
W wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych zasada to stosowana jest na odwrót. Coraz częściej panie noszą pierścionek na jednym palcu z obrączką lub w zależności od wygody.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij