Korekta rozmiaru biżuterii

Zmiana rozmiaru pierścionka zaręczynowego, obrączek ślubnych i sygnetów

Korekta rozmiaru złotych i srebrnych pierścionków z brylantami i innymi kamieniami szlachetnymi, obrączek ślubnych i sygnetów, powiększanie lub zmniejszanie biżuterii, odpowiednie dopasowanie obrączek, ustalanie rozmiaru pierścionka zaręczynowego - Wrocław.

Pracownia GESELLE Jubiler oferuje usługi korekty rozmiaru biżuterii - pierścionków, obrączek oraz sygnetów ze złota i srebra. Zakres naszych prac obejmuje zmniejszanie i powiększanie biżuterii do nawet dziesięciu rozmiarów.

 

Przy zakupie pierścionka zaręczynowego GESELLE Jubiler oferujemy bezpłatną, jednorazową korektę rozmiaru w dowolnym terminie. Więcej informacji znajduje się tutaj: http://www.geselle.pl/informacje/korzysci-przy-zakupie-pierscionka-zareczynowego-w-geselle-jubiler

 

Korekta rozmiaru pierścionka lub obrączki

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zmniejszania lub powiększania biżuterii:

1. W jaki sposób przebiega proces powiększania złotego lub srebrnego pierścionka?

W przypadku niewielkich korekt możliwe jest delikatne rozciągnięcie szyny pierścionka do pożądanego rozmiaru. Jeżeli konieczne jest powiększanie o kilka rozmiarów, wówczas w szynie umieszczana jest wstawka złota odpowiedniej wielkości.

2. Jak dokonuje się zmniejszenia pierścionka zaręczynowego z brylantem lub innym kamieniem szlachetnym?

Zmniejszenie rozmiaru pierścionka odbywa się poprzez wycięcie odpowiedniej wielkości fragmentu szyny i połączenie krawędzi (lutowanie).

Korekta rozmiaru pierścionka zaręczynowego poprzez rozcięcie i lutowanie - GESELLE Jubiler

3. Czy każdy pierścionek można zmniejszyć/powiększyć?

Na możliwość wykonania korekty rozmiaru wpływa forma pierścionka, obecność oprawionego kamienia oraz wielkość zmiany. Specjaliści GESELLE Jubiler oceniają indywidualnie możliwości technologiczne wykonania usługi oraz jej koszt.

4. Czy po korekcie rozmiaru widoczne są ślady na pierścionku?

Prawidłowo wykonana usługa zmiany rozmiaru nie pozostawia na pierścionku żadnych, widocznych gołym okiem śladów oraz nie wpływa na jego jakość. Po wykonaniu usługi pierścionek jest czyszczony, polerowany i oddawany w Państwa ręce.

5. Czy można dokonać wymiany pierścionka na taki sam, ale w innym rozmiarze?

Jeżeli zakupiony pierścionek okazał się za duży lub za mały, można dokonać jego wymiany w dogodnym dla kupującego czasie. Pierścionek nie może posiadać żadnych śladów użytkowania oraz mieć naniesionego graweru.

6. Ile kosztuje zmiana rozmiaru pierścionka zaręczynowego?

Na cenę przerozmiarowania wpływa wiele czynników: konstrukcja pierścionka, ilość rodzajów złota, z jakich jest wykonany, obecność kamieni oraz wielkość zmiany. Z tego powodu koszt korekty rozmiaru pierścionka określany jest indywidualnie przez naszych specjalistów.

7. W jaki sposób dokonuje się zmiany rozmiaru obrączek?

Powiększenie obrączki ślubnej polega na jej delikatnym rozciągnięciu, zaś zmniejszenie na ściśnięciu (bez konieczności jej przecinania). Specjaliści z naszej pracowni posiadają odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie i podejmują się wielu, nawet bardzo trudnych korekt, np. dwukolorowych obrączek.

Korekta rozmiaru obrączek wielokamieniowych polega najczęściej na wykonania nowej bazy i ponownym oprawieniu już wcześniej zakutych kamieni. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku obrączek złożonych z kilku kolorów złota bądź o skomplikowanej budowie.

8. Czy każdą obrączkę można powiększyć lub zmniejszyć?

Ze względu na obecność kamieni, kilku kolorów złota lub określonej formy rozmiar nie każdej obrączki można skorygować. O możliwości wykonania korekty rozmiaru obrączki decydują nasi specjaliści.

9. Jaki jest koszt usługi zmiany rozmiaru obrączki ślubnej?

Koszt przerozmiarowania obrączek ślubnych określany jest indywidualnie.

10. Czy po korekcie rozmiaru obrączka zostanie pozbawiona graweru?

Po dokonaniu korekty rozmiaru grawer, jeżeli uległ uszkodzeniu, zostaje ponownie naniesiony na obrączkę.

11. Czy rodowane, matowe lub polerowane obrączki będą miały ten sam wygląd po zmianie rozmiaru?

W przypadku zmiany rozmiaru obrączek matowych lub polerowanych ich wykończenie może ulec uszkodzeniu. Po korekcie nasi złotnicy oddają je w Państwa ręce odświeżone, doprowadzone do wcześniejszego stanu.

12. Czy mogę udać się do dowolnego złotnika celem zmiany rozmiaru pierścionka lub obrączki?

Oferowane przez nas produkty objęte są gwarancją, która w przypadku dokonania korekty rozmiaru u innego złotnika zostaje utracona.