Pierścionki zaręczynowe z szafirem

Zarówno dzień zaręczyn, jak i biżuteria, którą obdarujesz wtedy swoją ukochaną, powinna być wyjątkowa. Dlatego jeśli jeszcze nie znalazłeś idealnego pierścionka, który wyraziłby to, co czujesz, trafiłeś w dobre miejsce. W naszej kolekcji zaręczynowej uwzględniliśmy nie tylko klasyczne modele m.in. z brylantami, ale też krwistoczerwonym rubinem. Pierścionki zaręczynowe z szafirem od Geselle, przygotowane przez samego mistrza złotnictwa i wzbogacone o pełne blasku brylanty czy też szmaragdy to doskonała propozycja biżuterii dla kobiet ceniących oryginalność, ale przede wszystkim niepodważalną precyzję wykonania oraz dbałość o najmniejsze detale.

Szafir - symbolika ponadczasowego klejnotu

Czy wiedziałeś, że szafir jest drugim najtwardszym minerałem zaraz po diamencie? Tak, naprawdę! Klejnot, którego nazwa dosłownie oznacza „niebieski kamień” jest korundem, który może osiągnąć twardość 9 w skali Mosha. Pomimo że szafir można spotkać również w innych odcieniach, najpopularniejsze okazują się klejnoty w głębokim kolorze niebieskim, za którego paletę barw odpowiedzialne są jony żelaza oraz tytanu. Co ciekawe, niegdyś, a dokładnie w starożytności, szafir uchodził za kamień prawdy oraz sprawiedliwości zgodnie z wierzeniami egipskich cywilizacji. Dla wyznawców buddyzmu natomiast stanowił symbol pokoju, przyjaźni, nieprzemijalności, a także małżeńskiego szczęścia, dlatego nic dziwnego, że klienci decydują się na zakup pierścionka zaręczynowego opatrzonego szafirem. Biżuteria ta nie tylko posiada liczne walory estetyczne, szlif nadający jej elegancji, ale także symbolizuje jedne z najważniejszych wartości w życiu. Na pierścionek zaręczynowy z szafirem zdecydował się również w 2006 roku książę William, mąż Kate Middleton 

Dlaczego pierścionek zaręczynowy z szafirem będzie idealnym wyborem?

Jak już zdążyłeś zauważyć, pierścionki zaręczynowe opatrzone szafirem cieszą się niemałym zainteresowaniem wśród klientów nie tylko ze względu na swoją symbolikę, ale także liczne walory estetyczne. Niemniej z biżuterią od Geselle z pewnością wyrazisz więcej niż za pomocą słów. Przygotowana przez nas kolekcja zaręczynowa została stworzona pod okiem mistrza złotnictwa, który dokłada wszelkich starań, aby każdy z pierścionków zaręczynowych z szafirem wyróżniał się precyzyjnością oraz dokładnością wykonania. W przypadku szafirów istnieją dwa sposoby na wydobycie z nich naturalnego piękna - szlif brylantowy oraz schodkowy. W celu podkreślenia głębokiej barwy kamienia wykorzystuje się szlif płaski. Co więcej, klejnotowi mogą towarzyszyć również inne kamienie szlachetne, tworząc oryginalną formę zamkniętą w białym lub żółtym złocie próby 585, charakteryzującej się odpornością na ewentualne przetarcia oraz odkształcenia.

Nadaj finalny charakter wybranej przez Ciebie biżuterii

Biżuteria nie tylko nas uszczęśliwia, ale także pozwala na wyrażenie siebie oraz swoich uczuć, gdy brak nam odpowiednich słów, które by je opisały. Jeśli chcesz nieco spersonalizować pierścionek zaręczynowy z szafirem, to doskonale się składa, gdyż oferujemy usługę laserowego grawerowania. Biżuteria może zostać opatrzona zarówno imieniem, datą, miejscem, w którym po raz pierwszy się spotkaliście, symbolem, jak i własnoręcznie napisanym cytatem. Umożliwiamy dowolny wybór czcionki, a nawet wzbogacenie pierścionka ilustracją w postaci linii papilarnych.