Pierścionki zaręczynowe z rubinem

Pierścionek w duecie ze złotym rubinem to wyjątkowe połączenie godne każdej przyszłej Panny Młodej. Przypominający biżuterię niczym z Królewskiego Dworu i – co więcej – łączący również nieprzemijający blask brylantu oraz piękno czerwonego kamienia szlachetnego z pewnością spowoduje, że Twoja ukochana nie będzie w stanie odmówić spędzenia z Tobą reszty swojego życia. W szerokim asortymencie Geselle znajdziesz zarówno pierścionki zaręczynowe z rubinem, jak i wzbogacone brylantem czy szmaragdem i szafirem zamknięte w trwałej, efektownej formie z białego bądź żółtego złota. Zaskocz swoją wybrankę i wybierz pierścionek zaręczynowy z rubinem, który na przestrzeni lat podbił serca tysięcy kobiet na całym świecie.

Rubin zwany królem wśród klejnotów

Rubin uchodzi za jeden z najstarszych i zarazem najrzadszych klejnotów. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „rubeus”, co dosłownie oznacza czerwony - kolor symbolizujący z jednej strony miłość, namiętność oraz erotyzm, a z drugiej krew, siłę i wojnę. W związku z tym rubin został niegdyś okrzyknięty królem klejnotów, a nawet kwiatem wśród innych kamieni szlachetnych wykorzystywanych w jubilerstwie. Co ciekawe rubin jest odmianą korundu, minerału bezbarwnego. Jego barwę zawdzięczamy pierwiastkowi chromu - im go więcej, tym intensywniejsza jest barwa klejnotu. Niemniej rubin nie bez powodu uchodzi za najchętniej wybierany kamień szlachetny zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Klejnot ten wyróżnia się nieprawdopodobną twardością, połyskiem i trwałością, dzięki czemu pierścionki zaręczynowe z rubinem świetnie sprawdzą się jako bezcenna pamiątka rodzinna przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Pierścionek zaręczynowy z rubinem - jaki wybrać?

Zastanawiasz się, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Rubin z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Kojarzący się przede wszystkim z namiętną miłością pozwoli wyrazić Twojego uczucia bez zbędnych słów. Jednak co najważniejsze, decydując się na pierścionek zaręczynowy z rubinem z naszego sklepu internetowego, masz gwarancję, że zamówienie zostanie wykonane z niezwykłą precyzją oraz dbałością o najmniejsze detale przez samego mistrza złotnictwa. Kolekcję zaręczynową wykonujemy z wykorzystaniem białego bądź żółtego złota próby 585, zawierającego dokładnie 58,5% czystego złota i – co więcej – wyróżniającego się trwałością. Oprócz tego, w naszym asortymencie znajdziesz nie tylko modele z rubinem, ale także wzbogacane oszlifowanymi diamentami - najlepszymi przyjaciółmi kobiet od dekad, a także szmaragdem czy szafirem.

Jak sprawić, aby zaręczyny były jeszcze bardziej godne zapamiętania? To proste!

Chcesz sprawić, aby Twoja ukochana zapamiętała ten dzień na długie lata? Z pewnością pierścionek zaręczynowy opatrzony rubinem Ci w tym pomoże. Niemniej może warto również zadbać o odpowiednią dedykację w postaci grawerunku laserowego, który z niezwykłą precyzją nada biżuterii indywidualnego charakteru. Możesz wzbogacić ją zarówno imieniem, datą, jak i odręcznie napisanym cytatem. Oferujemy również naniesienie na biżuterię ilustracji czy linii papilarnych, które bez wątpienia wpłyną na wartość sentymentalną pierścionka.