Pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem

Pierścionki zaręczynowe opatrzone szmaragdem to świetna propozycja biżuterii dla kobiet ceniących elegancję, oryginalność, a także nienaganną precyzję wykonania. W szerokiej kolekcji zaręczynowej od Geselle znajdziesz naprawdę wiele różnorodnych propozycji biżuterii. Niemniej na szczególną uwagę zasługują pierścionki ze szmaragdem charakteryzującym się intensywną zieloną barwą, która działa uspokajająco. Odpowiednio oszlifowane, zamknięte w formie z białego bądź żółtego złota szmaragdy tworzą niebanalne połączenie, na którego widok żadna kobieta nie będzie w stanie odmówić zostania Twoją żoną.

Najbardziej poszukiwany kamień szlachetny? Szmaragd!

Nazwa klejnotu pochodzi od greckiego słowa „smaragdus”, oznaczającego zielony kamień. Uchodzący za najbardziej pożądany kamień szlachetny o twardości 7,5 do 8 w skali Mohsa stanowi również najpopularniejszą odmianę berylu, która swoją barwę zawdzięcza przede wszystkim obecności domieszek chromu, a czasami również żelaza. Co ciekawe, szmaragd był wykorzystywany w jubilerstwie już w czasach starożytnych. Wielu zachwycało się nie tylko jego nieskazitelną barwą, ale także sposobem, w jaki może oddziaływać na człowieka. Przede wszystkim wierzono, że klejnot działa uspokajająco, jednak polecano go również osobom borykającym się z bezsennością, chorobami serca, nadciśnieniem, a nawet osobom mającym problem z oczami. Szmaragd w pierścionku zaręczynowym natomiast cechuje się pleochroizmem, polegającym na zmianie barwy pod wpływem polaryzacji światła, które na niego pada, a także niską luminescencją.

Pierścionki zaręczynowe wzbogacone szmaragdem a blask egipskiej królowej

Czy wiedziałeś, że najpopularniejsza egipska królowa - Kleopatra była zafascynowana barwą szmaragdu, a ich kopalnie istniały nad Morzem Czerwonym już 2000 lat temu p.n.e.? Dlatego jeśli chcesz otoczyć blaskiem swoją królową, która zasiada na specjalnym miejscu w Twoim sercu, to pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem od Geselle będzie strzałem w dziesiątkę. Niegdyś uznawany za kamień pozwalający na odczytanie ludzkich nastrojów, a także swoistą miksturę prawdy został zamknięty przez naszego mistrza złotnictwa w formie z białego lub żółtego złota próby 585, o doskonałych parametrach wytrzymałościowych, łączącego długowieczność z nieskazitelną prezencją. Co więcej, w widocznej tu kolekcji zaręczynowej znajdziesz również pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem wzbogacone brylantami bądź innymi kamieniami szlachetnymi w postaci szafiru oraz rubinu.

Dlaczego warto spersonalizować biżuterię z kolekcji zaręczynowej?

Myślisz o personalizacji pierścionka zaręczynowego ze szmaragdem? W takim razie doskonale się składa, gdyż w Geselle oferujemy usługę grawerowania laserowego. Z niepodważalną łatwością, a przede wszystkim precyzją nasz mistrz umieści na biżuterii nie tylko imię, datę, miejsce, czy cytat w wybranej przez Ciebie czcionce, ale także oczywisty dla Waszej dwójki symbol, ilustrację, a nawet linie papilarne. Nie da się ukryć, że decydując się na personalizację pierścionka ze szmaragdem podwyższasz jego wartość sentymentalną, tworząc zindywidualizowaną pamiątkę na wiele lat.